Moje wsparcie Twojego biznesu

Czy znajdziesz tu coś dla swojego biznesu?

Prowadzisz firmę i zastanawiasz się, czy możesz jakoś użyć uczenia maszynowego, czy też sztucznej inteligencji, żeby polepszyć jej działanie? Odpowiedź brzmi: to zależy. Nie zawsze ma to sens dla każdego dowolnego biznesu i nie zawsze jest to łatwe. Czasem jednak użycie nawet bardzo prostych technik może przynieść znaczące efekty. Nie dowiesz się co, póki nie spróbujesz.

Jeśli chcesz zacząć na własną rękę, to polecam zapoznanie się ze spisem treści tego bloga. Znajdziesz tam spis wszystkich artykułów oraz listę tych najpopularniejszych do tej pory.

Moja propozycja

Jeśli nie masz jednak czasu na samodzielną eksplorację i wdrażanie tych rozwiązań, skontaktuj się ze mną. Spróbuję jak najlepiej zrozumieć Twój biznes oraz problemy, z jakimi się zmagasz. Jeżeli zdecydujemy się na dalszą współpracę, prawdopodobnie będzie ona mogła zostać zbudowana na bazie trzech etapów:

  1. Badanie danych. Na tym etapie przygotuję dla Ciebie analizę zebranych już przez Ciebie danych. A jeśli jeszcze ich nie masz, to wskażę Ci, jakie dane warto zbierać i jak można to zrobić. Dzięki temu dowiesz się na przykład, czy Twoje wyobrażenia o tym co się dzieje w Twojej firmie to prawda, czy jednak zupełnie przypadkowa fikcja. Dowiesz się także, czy są tam jakieś „nisko wiszące owoce” – czyli możliwości, które można łatwo wykorzystać.
  2. Uczenie maszynowe. Jeżeli w pierwszym etapie namierzymy problem i rozwiązanie, które będzie pasować do uczenia maszynowego, przygotuję dla Ciebie odpowiednie modele, które będą dawały konkretne rozwiązania. Modele te dodatkowo będą odpowiednio opisane, tak żeby dało się jak najczytelniej uzasadnić uzyskane przez nie wyniki. Będziesz więc mógł na przykład cyklicznie karmić je nowymi danymi i oceniać, w którym kierunku dalej działać.
  3. Sztuczna inteligencja. Etap finałowy, bazujący na drugim etapie. Polega on na pełnym wdrożeniu automatycznego procesu analitycznego i decyzyjnego. Uwzględnia on pełne wsparcie pracowników w podejmowaniu decyzji, albo utworzenie systemu, który jest niewidzialny i działa za kulisami w celu optymalizacji wybranych procesów. We wdrożeniu takim zostaje również uwzględniona pętla zwrotna oraz raportowanie. A to po to, aby taki system mógł jak najdłużej działać bezpieczny sposób.

Z chęcią chciałbym Cię poznać, a przede wszystkim poznać Twój biznes, żeby zaproponować Ci jak najlepiej dopasowane rozwiązanie. Zostaw namiary na siebie za pomocą formularza poniżej, a skontaktuję się z Tobą i umówimy się na niezobowiązujące darmowe spotkanie online, żeby sprawdzić, czy i jakie działania będą miały sens. Skontaktować się możesz ze mną również jeżeli Twój biznes dopiero startuje albo jak planujesz kupić jakąś inną firmę. Czasem solidny wgląd w dane i procesy może uchronić przed błędnymi decyzjami. Zapraszam.